Winsor Newton Galeria Akrilik Boya 120ml 660 Ultramarine
Winsor Newton Galeria Akrilik Boya 120ml 660 Ultramarine

Winsor Newton Galeria Akrilik Boya 120ml 660 Ultramarine (LV-WN-2131660)

0,00
Fiyat : ₺179,00(KDV Dahil)

 

Akrilik boyalar, su bazlı, pratik ve dayanıklı bir  boya türüdür ve çok çabuk kurur. Ağaç Metal, kağıt, karton, seramik ve daha birçok yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir. Soyut çalışmalara uyumludur.

Zemin kapatıcı ve örtücü bir özelliğe sahiptir. En ideal kuruma sürüsi tam kuruma 1 gündür. Renkler birbirine karıştırılabilir. Ayrıca astar kullanmaksızın zemin boyamada ve tüm tekniklerde kullanılabilir.

 

Piyasada çok çeşitli ve rahatlıkla bulabileceğiniz bir boyadır türüdür. Yağlıboyaya göre daha donuk, mat görünüşlüdür. Doğrudan su ile inceltilen boya, kuruduktan sonra elastik ve güçlü bir tabaka oluşturur.

Son derece çeşitli yan ürünü olan akrilik boyaların kullanımı bu nedenle başlangıçta karmaşık gelebilir. Bir tür binder bağlayıcı olan akrilik Bindexi , bu tekniği kullananın olmazsa olmazıdır.

 

Boyaya ilave edilen bu katkı akriliğin canlı ve parlak görünmesini sağlar. Akrilik hızlı çalışma gerektiren bir tekniktir. Bu nedenle herkese uymaz. Kurumasını geciktiren katkıları olsa da, doğasında bu yoktur.

Yani bu tekniği kullanmadan önce, hızınızın buna elverişli olup olmadığını hesaba katmanız gerekebilir. Sonuçlandırılan resimi Akrilik için hazırlanan sprey ya da likit verniklerle doygun hale getirebilirsiniz. Hatta Bindexi vernik olarak da kullanabilirsiniz. 

 

Akrilik boya yardımcı maddeleri ile farklı görsel etkiler verebilir: 

1 Glaze Medium Boyayı saydamlaştırır ve kuruma süresini uzatır. Boyanın yapışma özelliğini arttırır.

2 Texture Paste Kalın boyama tekniğinde Impasto kullanılır.

3 Water Tension Breaker: Boyanın akıcılığını arttırır, homojen dağılımını sağlar. Fırça izlerini yokeder.

4 Gel Retarder Kuruma süresini uzatır, saydamlığı arttırır.

5 Gloss Medium Parlamayı arttırır. Kaba dokulu tuval ya da kağıt için elverişlidir

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR